Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


Štítky:Informační systém zdravotnických prostředků

Dne 23.1.2024 Evropská komise zveřejnila návrh nařízení, který umožní fungovaní jednotlivých modulů nezávisle na sobě, a to již od konce roku 2025. Oproti dříve avizovanému roku 2029 se tak jedná o značný posun. ISZP by měl být funkční od 7.3.2024. K tomuto datu taktéž dojde k automatické migraci všech relevantních dat. RZPRO však ještě neřeklo své poslední slovo a zůstane tak funkční a povinné pro oblasti, které bude upravovat přímo EUDAMED viz níže.

Více

Autor: Jiří Morávek Publikováno 26. 1. 2024 11:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Proposal for a European Directive on product liability

In the European Parliament, the discussion of the proposal for a Directive on liability for defective products is coming to an end without much interest from the professional public so far. The proposal is intended to regulate the issue of product liability in a completely new way.

Více

Autor: Martin Dymáček Publikováno 30. 11. 2023 15:00

Návrh evropské směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky

V Evropském parlamentu se doposud bez většího zájmu veřejnosti blíží ke konci projednávání návrhu směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky. Návrh má zcela nově upravovat problematiku odpovědnosti za vady výrobku. Ta je dnes řešena směrnicí, která je stará téměř 40 let a je tedy v mnoha oblastech neaktuální. To je pravda. Otázkou je, zda Návrh nejde v některých ohledech dál, než je skutečně potřeba. Je na čase šlápnout na brzdu přebujelých evropských regulací!

Více

Autor: Martin Dymáček Publikováno 10. 11. 2023 8:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Návrh PULZu k novelizaci zákona o regulaci reklamy na zdravotnické prostředky

Současná regulace reklamy na zdravotnické prostředky je v některých oblastech až příliš přísná, vytváří velké výkladové a aplikační nejasnosti a ve svém důsledku je v části nadbytečnou zátěží pro všechny zúčastněné subjekty.

Více

Autor: Martin Schimmer Publikováno 26. 10. 2023 14:30

Cenová regulace zdravotnických prostředků

K podobě cenové regulace zdravotnických prostředků na rok 2024 probíhají jednání na Ministerstvu zdravotnictví, která bedlivě sledujeme. Za Poradní unii PULZ se jednání zúčastnil její zakládající člen, Mgr. Jan Zahálka.

Více

Autor: Jan Zahálka Publikováno 4. 7. 2023 10:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář